Мач на Григор Димитров с Кей Нишикори

7:6 И СЕТ ЗА ГРИГОР При 1:1 точки Гришо се изнерви изключително много на съдията заради потресаващо отсъждане при удар на Нишикори. Топката бе поне пет сантиметра в аут, но бе отсъдето преиграване. В последвалите точки българинът вложи цялата си злоба, но изоставаше с мини пробив. Публиката се опита да го вдигне със скандирания и той успя да изравни за 4:4, след което поведе и не погледна назад – 7:4.

6:6 Нишикори показа много добра игра, въпреки че бе под напрежение. Хубавото е, че все по-често се пропуква. Всичко ще се решава с тайбрек.

6:5 Фантастичен гейм на Григор, който печели девет поредни разигравания и повежда за първи път от доста време.

5:5 ПРОБИВ Геймът започна с фантастичен бекхенд по правата на рожденика. После дойде и грешка на Кей за 0:30. След излизане на мрежата българинът поведе с 40:0 и зарадва хората по трибуните. Нов уинър означаваше, че връща пробива! И то на нула!

4:5 При 30:15 бе отсъден много спорен аут след удар на Григор и съдията на стола Карлос Бернардес поправи грешката. След нов пропуск от бекхенд на българина и успешна атака на мрежата, намаля на 4:5.

3:5 Димитров направи нови грешки от основната линия, но и ретур уинър за 30:40. Все пак японецът затвори успешно гейма.

3:4 Прочутата способност на Нишикори да връща всяка една топка затруднява българина, но той направи последователни хубави уинъри за 40:15. Геймът завърши с грешка на японеца.

2:4 Нишикори взима подаването си без особени проблеми, а Григор в момента не намира играта си.

2:3 ПРОБИВ Нови и нови грешки от българина, който набързо изостана с 0:40. Успя обаче с воля да стигне до равенство. Спаси общо пет точки за пробив, но при шестата прошка нямаше. Грешките дават предимство на японеца.

2:2 Хубав ретур на втори сервис донесе аванс на Григор, но последваха четири грешки от основната линия. Лесен гейм за японеца.

2:1 Геймът започна с фантастична комбинация на рожденика, последвана от грешка от форхенд. Добри последователни сервиси доведоха нещата до 40:15, но след това с технично изпълнение японецът намали. Сгрешен бекхенд нози гейма на Григор. Тенисът е бърз и красив преди първата почивка.

1:1 Българинът сгреши на два пъти от бекхенд. Японецът също го направи, но компенсира с два уинъра.

1:0 Страхотен първи гейм за Григор, който не даде нито разиграване на съперника си. Завърши го с ас.

Начало на първи сет

Григор Димитов се радва на своя 27-и рожден ден, но няма време за празненства.

Най-добрият български тенисист играе в първия си мач от турнира Мастърс 1000 в Рим, където се провеждат поредните битки в клей сезона.

Съперник във втория кръг е Кей Нишикори, който победи Фелисиано Лопес с 2:0 в откриващия си мач и показва добра форма.

Японецът е спряган за фаворит в двубоя и статистиката играе своята роля в тази насока. Гришо има една победа срещу Нишикори в четири сблъсъка, но тя бе най-важната. Случи се в началото на миналата година на финала в Бризбън.

Световните №4 и №24 ще се изправят за първи път един срещу друг на клей. Победителят ще се изправи срещу германеца Филип Колшрайбер.